MODTAGERE AF ÆRESPOKALER

HÅNDVÆRKERBANKENS VANDREPOKAL

Håndværkerbankens Vandrepokal (sølvpokal).
Tildeles: Herre Single
Indstiftet/skænket af Håndværkerbanken

Årstal Navn
1998 Karsten Andersen
1997 Karsten Andersen
1996 Simon Ammitzbøll
1995 Mads Petersen
1994 Mads Petersen
1993 Mads Petersen
1992 Karsten Andersen
1991 Søren Lorentzen
1990 Søren Lorentzen
1989 Søren Lorentzen
1988 Søren Lorentzen
1987 Søren Lorentzen
1986 Søren Bang Knudsen
1985 Søren Bang Knudsen
1984 Søren Bang Knudsen
1983 Henning Carlsen
1982 Carl Erik Green
1981 Carl Erik Green
1980 Cai Kruse
1979 Cai Kruse
1978 Carsten Sillemann
1977 Cai Kruse
1976 Cai Kruse
1975 Kjeld Ottesen
1974 Olaf Jensen
1973 Kjeld Ottesen
1972 Peter Madsen
1971 Peter Madsen

SDS

SDS (2 tinpokal)
Tildeles: B. række Single
Indstiftet/skænket af SDS

Årstal Navn
1998 Ulrik Poulsen
1997 Rasmus Øland
1996 Claus Bentin
1995 Martin Olsen
1994 Arne Kamper
1993 Arne Kamper
1992 Arne Engberg
1991 Arne Engberg
1990 Arne Engberg
1989  
1988 Lars Pedersen
1987 Allan Hansen
1986 Jim Christensen
1985 Michael Lunde
1984 Jim Christensen
1983  
1982 Søren Bang Knudsen
1981 Hanne Ottesen
1980 Ib Suhr

 

TINPOKAL MED LÅG

Vandrepokal Badminton Dame A-række
Tildeles: Dame A-række

Årstal Navn
1998 Mette Baginski
1997 Christina Skov
1996 Mette Kristensen
1995 Mette Kristensen
1994 Christina Skov
1993 Christina Skov
1992 Mette Kristensen
1991 Christina Skov
1990 Christina Skov
1989 Christina Skov
1988  
1987 Christina Skov
1986 Christina Skov
1985 Christina Skov
1984 Christina Skov
1983  
1982 Anette Bahsen
1981 Karin Pedersen
1980 Marianne Bendtsen
1979 Lisbeth Kærgaard Kristensen
1978 Lisbeth Kærgaard Kristensen
1977 Bodil Brandt Larsen
1976 Bodil Brandt Larsen
1975 Bodil Brandt Larsen

 

SDS

SDS (2 tinpokaler)
Tildeles: A. række double
Indstiftet/skænket af SDS

Årstal Navn
1998 Karsten Andersen
Claus Bentin
1997 Mads Petersen
Bo Haslund
1996 Morten R. Pedersen
Mads U. Jensen
1995 Morten R. Pedersen
Karsten Hvidesten
1994 Morten R. Pedersen
Søren B. Knudsen
1993 Jonas Ammitzbøll
Søren B. Knudsen
1992  
1991  
1990 Søren Lorentzen
Finn Kruse
1989 Stig Wæver
Søren B. Knudsen
1988 Søren B. Knudsen
Mads U. Jensen
1987 Søren Lorentzen
Morten R. Pedersen
1986 Fin Kruse 
Morten R. Pedersen
1985 Søren Lorentzen
Morten R. Pedersen
1984 Tue Sørensen
Morten R. Pedersen
1983 Søren Lorentzen
Carl Erik Green
1982 Søren Lorentzen
Carl Erik Green
1981 Vagn Lindhardt
Cai Kruse
1980 Cai Kruse
Jens Hansen