Herlufsholmhallen - hal1 og hal2 (ungdom, senior og motion)       
Holsted skoles hal og Kalbyrisskolens hal (kun ungdomstræning)


Herlufsholmhallen 2015-2016 sæsonstart for motionisteer 1. september 2015 - sæsonslut 30. april 2016 (træner ikke 23. - 3. januar)
Aktivitetskalender for Herlufsholm Idrætscenter

 

Herlufsholmhallen - plan.xlsx

Mandage i hal 1 og hal 2
Tidspunkt Bane 1 (under måltavle) Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5 Bane 6
Mandag hal 1 09:00 - 12:00 Ældrebadminton Kontaktpersoner: Minna Jensen Leif Nielsen
Mandag hal 1

16:00– 17:30

Ungdomstræning Herluf 1 Træner: Ditlev Hartmeyer
Mandag hal 1
Motion 1
17:30-18:20
10861 Morten Jensen
10862 Steen Olsen
10863 Poul Luttermann
10864 Jes Petersen
10865 Søren Rossburg
  10227 Niels Funder
10222 John-Ole Rasmussen
10228 Steen Karlsen
10002 Lisbet Green
11070 Johnny Villadsen
11071 Jørgen Andersen
10355 Ulla Andersen
10078 Susanne Larsen
11083 Johnny Jørgensen
10170 Flemming Engholm Larsen
11232 Daniel Vedsmand
10198 Peter Vedsmand
10212 Jakob Vedsmand
11039 Claus Carstensen
Mandag hal 1
Motion 2
18:20 – 19:10
10535 Lise Lotte Nielsen
10536 Frida Nielsen
10537 Preben Nielsen
10538 Bettina Nielsen
10207 Søren Løjmand
11207 Lars Frederiksen
10223 Morten Løjmand
10522 Per Rubæk
10227 Niels Funder
10222 John-Ole Rasmussen
10228 Steen Karlsen
10002 Lisbet Green
10403 Peter Bøving
10547 Flemming Jørgensen
10888 Martin G. Jensen
11086 Helle Stougaard
10246 Marlene Pedersen
10527 Lars Stougaard
 
Mandag hal 1
Motions 3
19:10- 20:00
11247 Benny Hein
11248 Rene Jensen
11249 Leif Petersen
11209 Lars Rasmussen
10687 Frederik Bruland Jørgensen
10562 Mikkel Ingemann Jensen
11290 Allan Bisgaard
????? Bo
  11009 Tine Brodka Hansen
11013 Philip Ingemann
11015 Alexander Wetendorff
11016 Joachim Kjær
   
Mandag hal 1
Motion 3,5
20:00 - 21:00
11325 Sebastian Petersen
11326 Claus Petersen
10876 Michael Finlov
10859 Henrik Bagger
10860 Henning H. Andreasen
10858 Kjeld Holdt Jørgensen
11314 Mads Andersen
11315 Troels Mortensen
11316 Trine Lynge
11317 Mathias Johansen
Seniortræning Seniortræning Seniortræning
Mandag hal 1
Motion 4
21:00 - 22:00
  11285 Jacob Simonsen
11286 Mads Wallin
  Seniortræning Seniortræning Seniortræning
Mandag hal 2 16:00 - 17:30 Ungdomstræning Herluf 2 Træner: Patrick Jacobsen/Helene Hartmeyer
Mandag hal 2 20:00 - 22:00 Seniortræning        
Onsdage i hal 2
Tidspunkt Bane 1 (v. springgrav) Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5 Bane 6
Onsdag hal 2

15:50 - 17:20

Ungdomstræning Herluf 1 Træner: Ditlev Hartmeyer
Onsdag hal 2
motion 5
17:20 – 18:10
10357 Torben Schjelde
10243 Søren Ambus
?...............?
?...............?
10084 Bodil Bruun
11219 Pia S. Nielsen
10091 Ellen Dickow
10092 Jørn Dickow
10251 John Ibsen
10252 Kenneth Davidsen
10127 Jette Jensen
10194 Susanne Smith
10378 Mona Rasmussen
10200 Henny Wisholm
10129 Jytte Jensen
10173 Bent Madsen
10217 Torben S. Jensen
10787 Jens-Aksel Jørgensen
10103 Preben Jensen
10701 Kaj Christiansen
10788 Freddy Rasmussen
10193 Asger Skov
10119 Peter Hæstrup
10192 Lars Rasmussen (3)
10097 Jens Johansen
Onsdag hal 2
motion 6
18:10 – 19:00
10568 Tage Christiansen
10569 Ole Hald
10177 Hans Nikolajsen
10344 Carsten Halling
10156 Finn Hansen
10155 Bent Lund
10360 Jacob Vangby
10140 Stig Jensen
10178 Gert Nørgaard
10197 Niels Otto Sørensen
  10173 Bent Madsen
10217 Torben S. Jensen
10787 Jens-Aksel Jørgensen
10103 Preben Jensen
10701 Kaj Christiansen
10788 Freddy Rasmussen
10179 Niels Harms Olsen
10192 Lars Rasmussen
10356 Jens E. Pedersen
10238 Flemming Jensen
Onsdag hal 2
motion 7
19:00 - 20:00
11318 Keld B. Andersen
11319 Morten Trägård
11320 Flemming Mikkelsen
11321 Michael Sommer
10177 Hans Nikolajsen
10155 Bent Lund
10245 Johnni Jacobsen
10218 Ove Thirup
10347 Søren Lorentzen
10156 Finn Hansen
10344 Carsten Halling
????????
11179 Hans Jørgen Juhl Andersen
11178 Jesper Saxtoft
11183 Kim Bendtsen
11187 Claus Freiesleben Jensen
11229 Jes Pærregård
11274 Hans Hansen
11188 Rene Christiansen
11189 Martin Grøn
11224 Maj Larsen
11225 Kim Johansen
Onsdag hal 2

20:00 - 22:00

Seniortræning        
Torsdage i hal 2
Tidspunkt Bane 1 (v. springgrav) Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5 Bane 6
Torsdag hal 1

09:00 - 12:00

Ældrebadminton Kontaktpersoner: Minna Jensen Leif Nielsen  
Torsdag hal 2
motion 8
18:30 - 19:20
  11300 Per Gadstrup
11301 Jan Olsen
  11308 Torben Hansen
11276 Jakob Mau
10714 Tine Woetmann
10715 Rikke Riso
m
   
Torsdage hal 2
motion 9
19:20 - 20:10
10841 Eigil Boll Hansen
10842 Hanne Rasmussen
10843 Karl Aage Rasmussen
10844 Marianne Behrend
11266 Per Larsen
11180 Jesper Jannick Larsen
  ????? Kristian
11193 Søren Kjølby
10347 Søren Lorentzen
11267 Simon Ammitzbøll
11145 Steffen Søgaard Mortensen
11146 Jonas Ourø
 
Torsdage hal 2
senior og motion

20:10-21:00
Åben fællestræning

motion og veteran
Åben fællestræning

motion og veteran
Åben fællestræning

motion og veteran
Seniortræning Seniortræning Seniortræning
Torsdage hal 2
senior

21:00 - 22:00
Holdtræning +40 Holdtræning +40 Holdtræning +40 Seniortræning Seniortræning Seniortræning
Lørdage i hal 2
Tidspunkt Bane 1 Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5 Bane 6
Lørdage hal 2
Miniton
09:30 - 10:30
Miniton
Træner:
Miniton Miniton Miniton Miniton Miniton

GÅ TIL TOPPEN



Holsted skole 2015 -2016
Dag Tidsrum Hold Træner
Torsdage 16:30 - 17:30 H3 Ditlev Hartmeyer
Fredage 16:00 - 17:00    


Kalbyrisskolens hal 2015-2016 2. september - 28. april 2016

Dag Tidsrum Hold Træner
Tirsdage 16:00 - 17:00 H3 Ditlev Hartmeyer

Onsdage

16:30 - 18:00 H2 Kenn Jørgensen, Karoline Lowater
Torsdage 16:00 - 18:00 H1 Mads U. Jensen